A Demokratikus Ifjúságért Alapítvány (DIA) Iskolai közösségi szolgálat (IKSZ) nevű programját 2009-ben azzal a céllal indítottuk el, hogy lehetőséget biztosítsunk középiskolás fiatalok minél szélesebb körének, hogy tanulmányaik alatt legalább egy alkalommal részesülhessenek az önkéntes tevékenység, a közösségi szolgálat, a társadalmi felelősségvállalás élményében.

A program célját, számunkra is váratlanul, 2012-ben módosítanunk kellett, mert a Köznevelési törvény egyik rendelkezése szerint szeptembertől az iskolai közösségi szolgálat nem csupán lehetőség, hanem kötelező iskolai feladat, amit minden érettségire felkészítő középiskolában teljesíteni és igazolni kell. Természetesen tisztában vagyunk vele, hogy milyen sok plusz munkát és felkészülést várnak így el a pedagógusoktól. A mi célunk csak az lehet, hogy szakmai tapasztalatunkkal és módszertani tudásunkkal támogassuk a pedagógusok munkáját, hogy amennyire lehetséges, számukra és a diákjaik számára egyaránt hasznossá, vonzóvá és építővé tehessék a közösségi szolgálatot.

2011. április 3.

Március

Konferenciával záródott az iskolai közösségi szolgálatról szóló workshop sorozat, valamint készült egy módszertani kézikönyv is a témában.

Részt vettem az ELTE Önkéntes Nap kerekasztal beszélgetésén, az Esélyek Házában az Esélyegyenlőségi Napokon tartottam foglalkozást, workshopot vezettem tanároknak egy nemzetközi konferencián Prágában.

Három iskolában vagyok mentor a TÁRS pályázati programban, így ezekben az iskolákban részt veszek a felkészítő órák tartásában és az önkéntes tevékenységek megszervezésében.

A bizalom és együttműködés köre: